Ohlédnutí za “válečným“ rokem 2022

Koncem každého roku pod vlivem sváteční atmosféry se většina lidí ohlédne, aby zhodnotila, jaký byl. Byl dobrý nebo špatný? Nebo byl něčím, co bychom chtěli zopakovat, či na něj raději rychle zapomněli? Úspěchy střídají prohry a na cestě jsou velké plány často postavené na novoročních předsevzetích. Nyní bychom měli tak jako každý rok, nostalgicky vzpomínat na krásné chvilky a brát si ponaučení z chyb, kterých jsme se dopustili. Potřetí v řadě jsou však naše shrnutí podložena negativní zkušeností se systémem, který nás nechce nechat normálně svobodně žít…

Dvouletá šikana spojená s tvrdým omezením základních práv a svobod byla letos nahrazena další těžkou zkouškou. Ti, kteří by měli činit maximum pro naše bezpečné a komfortní životy, se rozhodli přistoupit na další globální hru. Hru na válku, která je pro ně vhodnou příležitostí jak si zajistit svá korýtka a nás obyčejné lidi prostřednictvím strachu snadno ovládat. Z pohledu bankovních úřednic, fialových skautíků či jiných odbornic na teplá oblečení, je to možná hra, která je baví, ale pro nás jde o stav, který bezprostředně ohrožuje kvalitu našich životů.

Začátkem roku po silné mediální štvanici, jejíž cílem bylo očkovat co nejvíce lidí, začal zájem o covidové hrátky pomalu opadat. Proto také čísla nakažených šla dolů a opatření se začala pozvolna rušit. Stejně je již dost lidí nedodržovalo a začalo se ukazovat, že byla naprosto k ničemu. Bylo potřeba vymyslet jiné hry, které udrží ty zlomené na kolenou. Covid vystřídala válka, tedy přesněji speciální vojenská operace na Ukrajině, jejímž účelem je denacifikace a demilitarizace Ukrajiny.

Comedy band SPOLU tento scénář akceptoval, protože mu pomohl nahradit jiný, původně plánovaný. Byly zde informace o možné nové pandemii opičích neštovic, které se objevily, když již covid přestal být zajímavý. Tvrdě schválený Pandemický zákon (potvrzoval plán, který nám kdosi přichystal), byl schválen pouze do konce listopadu. Do pandemických her však zasáhla válka.

Nechci zde spekulovat o tom, jak ovlivnil vstup Ruska na Ukrajinu a jeho zničení biologických laboratoří hru, která by bez začátku operace na Ukrajině mohla skutečně přejít do další “pandemie“. Faktem zůstává, že kousek od nás je válečný konflikt, kterého se Comedy band SPOLU chopil s obrovským nadšením. Proč? Bylo zřejmé, že lidé se probouzejí a i očkovaní sdělovali svoji nedůvěru vůči vládě a všemu kolem Covidu.

A tak se fialová vláda chopila této příležitosti s velikým nasazením a začala zatahovat Českou republiku do války s Ruskem. Během roku 2022 jsme byli opět omezováni, tentokrát ekonomicky a vláda nám na místo klidu a slibu mírových řešení začala představovat hrozivé scénáře o mobilizaci a samozřejmě byla velmi aktivní ve válečné propagandě zaměřené proti Rusku.

Stali jsme se jedním z největších podporovatelů chudé teplákové soupravy, která rozhodně nemá hluboko do kapsy, vítačem statisíců uprchlíků, kteří se u nás často mají lépe než naši obyvatelé, a také přísným omezovatelem a cenzorem českého národa. To, že je zde mnoho mladých mužů z Ukrajiny, však nebrání vládě v zastrašování našich mužů a žen případnou nařízenou mobilizací.

MY VŠAK NECHCEME BOJOVAT, CHCEME ŽÍT V MÍRU A UŽÍVAT ŽIVOTA NEJLÉPE JAK TO JEN JDE. Naši vládu ale nezajímáme. Fiala nám sdělil, že jsme ve válce. Ne, nejsme!
VE VÁLCE JE PĚTIKOALICE. A VÁLČÍ S ČESKÝM LIDEM A ČESKOU EKONOMIKOU. Zda tak činí z hlouposti nebo záměrně je závěrečnou otázkou tygří středy.

Takový byl “válečný“ rok 2022.

David Tygr Ploc DOMOV

Zdroj: iportal24.cz, FB David Tygr Ploc – DOMOV

Napsat komentář