Klauni a hoštapleři jmenovaní do pozic až podezřele rychle. Opravdu je BiS „naše“ tajná služba pracující pro své chlebodárce?

Co nám do budoucnosti – dneška dalo divadélko s agenty GRU operujícími ve Vrběticích? Kontiunálnost vlastizrady? Kdy budou předloženy slíbené důkazy? Nebo se stačí na něčí vině pouze usnést?

Co na to DOMOV? Kritický přístup k výstupům tajné služby ČR zaujímá strana DOMOV a její vedení konzistentně. Organizované zametání stop po mnohaletém vykrádání armádních skladů má různé podoby, od požárů, přes agenturní akce cizích špiónů precizně monitorované BiS až po humanitární zbraňovou pomoc jedné z válčících stran.

Mějme na paměti, že „není dýmu bez ohně.“ Nedávno jmenovaný šéf BiSky Koudelka, ověnčený vyznamenáním CIA, kterému leží na srdci blaho naší země vytrousil další perly své oddané práce vlasti v Parlamentu. Jsme k prohlášením pana Koudelky stejně jako Jiří Paroubek kritičtí, protože si pamatujeme.

Je až s podivem, jak snadno a hladce dokáže parlament spolknout návnady i lži. Jedná se snad o náhodu?

Převzato: Vasevec.cz

Šéf BIS Koudelka je koumák

12.4.2022 16:02

Na pondělní bezpečnostní konferenci ve sněmovně – alespoň jak o tom informoval denní tisk – sdělil šéf Bezpečnostní informační služby (BIS) Koudelka několik nepřekvapivých informací.

Tak především jsme se dozvěděli, že Rusové nejsou schopni vést na českém území zásadní zpravodajské operace. To asi není žádné překvapení. Je ovšem otázkou, jaké operace vlastně Rusové v Česku vedli před zveřejněním kauzy Vrbětice loni v březnu, po níž došlo k vypovězení desítek ruských diplomatů z naší republiky.

Možná, že bychom se už mohli, tedy myslím tím českou veřejnost, seznámit s důkazy, které vedly českou vládu před rokem k závažným rozhodnutím v oblasti rusko-českých vztahů. Možná bychom mohli dostat tu důvěru, jako česká veřejnost, abychom byli seznámeni s těmito důkazy, které prokazují, že za explozemi muničních skladů ve Vrběticích stojí ruští agenti. I dnes s ročním odstupem se totiž v médiích objevuje poněkud kulatá informace, že z explozí „ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014 (jsou) důvodně podezřelí agenti ruské GRU“.

Podle Koudelky je migrační vlna z Ukrajiny policií a ministerstvem vnitra zvládána dobře, neboť převažující ženy a děti nepředstavují žádné velké riziko. Ale Koudelka také upozornil, že je „nutné počítat s tím, že mezi migranty mohou být i lidé, cíleně vyslaní Ruskem s různými úkoly nebo naopak lidé, proti nimž může Rusko učinit po válce „odvetná opatření““.

Rozumný člověk, který ani trochu nezná specifické uvažování lidí ze zpravodajských služeb, nad takovouto formulací pokýve hlavou – pokud si ji ovšem vůbec povšimne – a myslí si něco o dr. Chocholouškovi.

 Ale kdepak, tato rozvitá věta má velký smysl do budoucna,  jako alibi pro BIS. BIS a její šéf Koudelka si jsou dobře vědomi řady rizik, která vyplývají z přílivu miliónů utečenců z Ukrajiny do zemí EU. Tak především na Ukrajině byli, v rámci boje proti ruské invazi rozdávány možná desítky tisíc vyspělých ručních zbraní zájemcům z řad civilistů, kteří projevili chuť s nimi bojovat. Řada těchto zbraní nejspíš mohla skončit na černém trhu. A určitě neskončila jen na Ukrajině.

Druhé riziko, které vidím, jsou propuštění vězni z ukrajinských věznic, kteří byli prezidentem Zelenským vyzváni k obraně vlasti. Vyslovme hypotetickou myšlenku, že řada z těchto vězňů, někdy s bohatou kriminální minulostí z organizovaného zločinu, dlouho na frontové linii nepobyla. A tito lidé se mohli přesunout dál, třeba i do střední a západní Evropy, aby posílili organizovaný zločin v těchto zemích.

Ukrajina by měla informovat a doufám, že se to po zpravodajské linii již děje anebo to české zpravodajské služby od Ukrajinců vyžadují, jací vězni byli propuštěni a nasazeni do bojových operací v rámci ukrajinské armády. A zda existuje o těchto lidech spolehlivá evidence… Zda žijí, jsou v armádě či zpět  ve vězení anebo prostě zmizeli.

Předpokládám, že na hranicích EU s s Ukrajinou nedochází k nějakým velkým prohlídkám přicházejících utečenců, což je pochopitelné. Ale na druhé straně to může generovat jisté problémy do budoucna. 

Jinak řečeno, šéf BIS Koudelka, nám sdělil, že pokud budou použity zbraně z bojů na Ukrajině v zemích Evropské unie, včetně Česka v rukou zločinců, že je to hybridní hrozba ze strany Ruska. Putin zkrátka může za všechno. I za to, za co tak moc nemůže. Koudelka si zkrátka dělá alibi. Je si jistě vědom rizik plynoucích jak z volně distribuovaných zbraní, tak z těžko kontrolovatelného pohybu ozbrojených zločinců ve válčící zemi. 

Napsat komentář