První rozbor (ne)povedených voleb

Zázrak se nestal, zlo ještě nekončí zdroj: IportaL24.cz Ostrá tygří středa Davida Ploce 12.6 2024

Naděje na reformu Evropské uhnije nebyla veliká, a bohužel očekávání lepších zítřků nebude naplněno. Tedy ne hned. Začnu tím, čím skončím. EU je nereformovatelná a je jednou z příčin našeho současného stavu. Bohužel velmi málo lidí pochopilo, že je potřeba s tím něco udělat. Euroskeptici sice posílili, ale zásadní změny ve složení evropského parlamentu nečekejme. Uvidíme, zda po obsazení těch nejlukrativnějších korýtek, bude unie i nadále zapáchat lejnem, ve kterém stojíme…

Úspěch v některých zemích nám ale dal další nadějí. Vítězství Národního sdružení Marine Le Penové ve Francii je nadějí silného zemětřesení, protože válečný poskok Macron po volbách vyhlásil rozpuštění parlamentu a ve Francii budou předčasné volby. A pokud v nich uspěje paní Le Penová, umím si představit, že se budou dít veliké věci. Ve Francii zuří protimigrační nálady a lidé chtějí změnu. Pro Francii tedy byly tyto volby tím správným možným začátkem potřebných změn. Podle prvních predikcí se však složení e. parlamentu nijak zásadně nezmění. Tedy budou dále  škodit váleční štváči či klimatičtí fanatici.

Naše krásná česká země dle mého názoru promarnila možnost se probudit tak jako Francie, a sdělit celé Evropě svoji nespokojenost.  Bohužel volební účast byla sice vyšší oproti minulým evropským volbám, ale i tak byla malá k dosažení potřebných změn. Malá na to, aby se ke korýtkům nedostali znovu ti stejní škůdci. A tradiční problém českých voleb je strach zvolit cokoli nového či průzkumy nepodpořeného. Raději to dají tam, kde jim nikdo nepomůže. Ach jo! Vítězství ANO není výhrou, Dostálová se proti Green dealu nepostaví, jen se ho pokusí zrevidovat. Bez zásadního NE se nezastaví ani migrace či válka. Hloupost se musí zastavit a nikoli podporovat či měnit! 

Klauni ze SPOLU opět poskládali slušní výsledek, ale ti mají své voliče vždy dobře vycvičené.  Piráti v jiných uskupeních a další obhájci korýtek nám nepomohou, a  pokud si někdo myslí že ano, ať se zamyslí nad tím, co tam pro nás za 10.let někteří (ne)udělali.   Velikou otázkou zůstává, zda Filip Turek bude v uniipracovat pro české nebo pro modrožluté barvy.  V jeho případě si počkáme na práci, ve kterou doufá mnoho jeho příznivců. Je pro setrvání v unii, a tak se bohužel budeme muset smířit s tím, že tam nemáme nikoho, kdo by se nebál mluvit o všem bez politikaření, a zaujal odmítavý postoj, který by nikdo nepřehlédl. Pirátským neúspěchem a dalším  prázdným NIC v podobě volby Nerudové se zabývat nebudu.

Nechodíme k volbám, a pak si stěžujeme. To umíme skvěle. Každopádně změny nečekejme novým složením parlamentu, ale pouze volbami v členských státech. Velmi rád bych odhadl ten správný začátek konce nereformovatelného zla, ale bude to ještě složité. V tomto ohledu budeme držet palce Francii a paní Le Penové. A také doufám v tvrdý postoj pana Orbána. Svoji budoucnost si musíme tvořit my sami, nikoli pár dobře zaplacených úředníčků v nějaké uhniji.  Přeji nám mír a svobodu, ale to s Evropskou uhnijí nejde dohromady.

David Tygr Ploc DOMOV

www.iportal24.cz

Napsat komentář