Absurdní střípky z české politiky

Nově zvolený prezident Pavel navštívil Karlovarsko. Zřejmě proto, aby začal zasypávat příkopy mezi svými a Babišovými voliči. Být na jeho místě, nechal bych takovou návštěvu kraje, kde prohrál ve II. kole prezidentské volby s A. Babišem až na dobu, kdy bude prezidentem nejen zvoleným, ale také uvedeným do úřadu. Tedy, za necelý měsíc. P. Pavel je tedy poněkud zbytečně netrpělivý.

Část českých mainstreamových médií zapřela, především pak ČT, že P. Pavel byl při příchodu na zimní stadion v Karlových Varech diváky vypískán.

Snaživá policie pak zase na jiném místě kraje zhaftla jednoho Pavlova odpůrce, zřejmě proto, že se podezřele hrabal ve svém batohu a křičel „Hanba!“. Nevím, proč by nemohl někdo křičet hanba. Nevšiml jsem si ani, že by policie zasahovala např. na mítincích A. Babiše, které byly napadány politickou lůzou. Policie při té příležitosti byla podezřele neaktivní a naopak média, tedy jejich převážná část, chrochtala nadšením.

Nyní se trochu karta obrací, tak aspoň některá média, nejvíce zaangažovaná v Pavlově prezidentství, jako třeba ČT, mlčí, jakmile se objeví pískot na jejich miláčka, mlčí.

Muž, který hodil po koloně aut nově zvoleného prezidenta vajíčko, aniž trefil, je policií pronásledován mj. „kvůli znečištění prostranství“. Nevšiml jsem si, že by např. při házení vajíček lůzou při mítincích sociální demokracie v roce 2009, byla policie ochotna zasahovat na ochranu mítinků ČSSD a tedy svobody slova a vedení svobodné volební kampaně, pro znečišťování náměstí rozbitými vejci. To se prostě nekonalo. Naopak např. nositel několika novinářských ocenění, Mitrofanov, nyní hlavní komentátor serveru Novinky.cz, prohlašoval, že hod vajíčkem je vlastně projevem svobody slova…

Teď pan Mitrofanov zarytě mlčí a zajisté považuje útoky, ať už verbální anebo vajíčky na konvoj P. Pavla, za odpudivé.

Přiznám se, že hody vejci po politicích budu odsuzovat vždy, ať se týkají mě anebo v tomto případě generála Pavla.

Smějící se Feri

U soudu v Praze probíhá soudní líčení s někdejší mediální hvězdou vládní TOP 09, Dominikem Ferim, který je obžalován z několika sexuálních a jiných deliktů.

Prostě Feri prokazuje tutéž mravní zchátralost, kterou zřejmě předváděl na večírcích s mladými dámami. To, že se mladý muž chce nějaké mladé dámě dostat do kalhotek, nepovažuji za nenormální. Naopak, je to vcelku příznak normality. Jiná věc je, pokud ona mladá dáma s nějakými hrátkami nesouhlasí. Pak je to samozřejmě na pováženou, je to prostě trestný čin.

D. Feri udělal jednu věc, která je z mého hlediska naprosto odporná. Jeho cynický přístup svědčí o tom, že se chce v případě odsouzení, nastylizovat do pozice oběti a jakéhosi politického vězně. Soudy budou mít velkou odvahu, pokud toto individuum odsoudí. Žádná účinná lítost se nekoná a tento sexuální predátor, alespoň podle tvrzení některých mladých dam, se může vrátit ke své předchozí činnosti. A jak znám české pravicové strany, bude vzat na milost a bude nejspíš pokračovat ve svých hrátkách.

Podivná pasivita odborářských lídrů

To se týká přinejmenším částí odborářů. Ti připomínají překrmené kocoury, které prostě nezajímá jejich poslání. Posláním kocourů je chytat myši a posláním odborářských lídrů je chránit práva pracujících a občanů vůbec. V současné době demonstrují ve Francii proti odchodu do důchodu v 64 letech a proti vcelku (našima očima bráno) mírné důchodové reformě miliony lidí. A šéfové tamních odborů unisono mluví o potřebě generální stávky.

Šéf ČMKOS zareagoval na “vzkaz” vlády, že důchodci budou okradeni při červnové valorizaci v průměru o cca 1000 korun měsíčně na osobu tím, že svolal tiskovou konferenci. Místo, aby svolal okamžitě odboráře z celé republiky k Úřadu vlády na demonstraci, aby protestovali proti těmto výstřelkům vlády. A v neděli svolat další mítink proti asociální vládě na Václavském náměstí.

Rád bych na takovou demonstraci přišel buď jako řečník anebo jako její účastník. Ale v ASPENu, jehož akcí se pan Středula účastní, se zřejmě takovéto věci netrpí.

Prostě, obyčejní občané, ať už zaměstnanci anebo důchodci, nemají zatím u odborů zastání. Doufám, že se to během několika dní změní.

Jiří Paroubek

1 komentář u „Absurdní střípky z české politiky“

  1. Děkuji za zviditelnění Střípků, které opadadávají z našeho špinavého a rozbitého českého Zrcadla..lépe si uvědomíme jejich absurdnost.

    Odpovědět

Napsat komentář