Kádrování v televizi DVTV

Bakalova televize DVTV je známá svými podrazy. Zažil jsem to mnohokrát na své vlastní osobě a i tentokrát jsem se přesvědčil, že do tohoto lhavého a manipulativního média nemá v zásadě smysl chodit.

Na včerejší seanci několik desítek minut trvající s redaktorkou Písařovicovou, jsem se dostavil poté, co jsem byl pozván jako předseda nového spolku Nespokojení. To, že moderátorku nezajímal vůbec program spolku, případně jeho programové zásady, mě vlastně vůbec nepřekvapilo.

Na dnešních stránkách serveru DVTV se zato objevila některá má vyjádření z diskuze poněkud silně vytržená z kontextu a zkreslená. Skutečně si nemyslím, že je důležité, abych se při případném projektu spolupráce celé levice zabýval programy jednotlivých politických stran, které do spolupráce vstoupí. Tím mám na mysli zejména program KSČM, neboť spolek má vlastní program. V Bakalově televizi jsem včera řekl, když jsem byl dotázán na účast paní Semelové na protestu u poslanecké sněmovny, který jsem v tomto týdnu pomáhal svolat, že mě účast kohokoliv kontroverzního na veřejné akci nezajímá. A zdůraznil jsem svůj pozitivní postoj k socialistce M. Horákové, ke které mám politicky mnohem blíž nežli ti pravičáci, kteří se jejím jménem v poslední době zaklínají.

Pokud se Bakalova televize domnívá, že bych měl kádrovat dokonce už i účastníky veřejných akcí, je to k smíchu. Celý rozhovor byl veden že strany DVTV tak, že se povrchně zabýval jen kontroverzními záležitostmi, které se v zásadě činnosti spolku a jeho budoucích záměrů vůbec netýkají.

V čem by pro mě mělo být např. zajímavé, když na jedné z protivládních demonstrací, které jsem se zúčastnil jako hlavní řečník a které zorganizoval Rychetského justicí pronásledovaný pan Vrábel (uvidíme na základě rozhodnutí soudu, zda je pronásledován po právu či nikoliv), vystoupil T. Vandas z DSSS a nebo jakýsi muž, jehož jméno ani neznám, z Klubu českého pohraničí. Ihned po svém vystoupení jsem odešel a to jsem také včera u Bakalovců řekl. Nemám s panem Vandasem politicky nic společného a jeho vystoupení jsem ani neslyšel, ale kádrovat ho, jenom proto, že si to přejí Bakalovci, prostě nebudu. To přenechám jiným.

Stejně tak jsem odmítl kádrovat Michala Haška s tím, že jeho – podle Písařovicové – jedenáctkrát opakovaná lež právě v DVTV (zřejmě vrcholný okamžik investigativní práce DVTV) je, podle mého názoru, jen jeho momentálním selháním. A nic víc.

S tím, že současná vláda lže, okrádá důchodce a další skupiny občanů a způsobí snížení životní úrovně českého obyvatelstva během let 2022 a 2023 o pětinu anebo spíše až o čtvrtinu, což považuji za mnohem horší.

Doporučuji všem, aby se na rozhovor, který jsem vedl na DVTV v klidu podívali. Je to příklad toho, jak by neměla vypadat práce média, které samo sebe chce považovat za seriózní a také moderátorky, která chce jistě dělat dobře svou práci. Pokud má ale předepsaný scénář, podle kterého má jen kádrovat a nejít vlastně do hloubky problému, tak je takový způsob novinařiny spíše k politování….

Stejně tak, jako fotoilustrace v článku PrahaIN, kde byla zachycena česká vlajka válící se na zemi, a to údajně při protestní akci spolku Nespokojených na Malostranském náměstí. Nic takového jsem ovšem při demonstraci 28. 2. neviděl.

Jiří Paroubek

Zdroje: 1 a 2

Napsat komentář