Pamatujete otázku: soudruhu, jaký je tvůj postoj k zásahu spřátelených vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968? Podobně se ptal i pardubický radní Ulrich

Proč si myslí někteří politici, že mají být Rusové kolektivně trestáni za konflikt na Ukrajině? A proč stále platí, že „ryba smrdí od hlavy“? Jak militantní chování vrcholných politiků ovlivňuje nenávistné chování ve společnosti? Opravdu ještě žijeme v civilizované společnosti?

Co na to DOMOV? Začalo to rusofobií jedinců, která se rozrostla do nenávisti obřích rozměrů. Česká republika uplatňuje nenávistnou zahraniční politiku, démonizuje a osočuje na objednávku bruselských byrokratů jim nepohodlné země. Překračuje standardy diplomacie a porušuje konvence dobrých vztahů s ostatními zeměmi. To vše již dnes platí občané drastickými nárůsty cen a nejvyšším nárůstem inflace od roku 1989.

Rozhořívá se oheň nenávisti, který byl chováním většiny politiků založen a do kterého je přiléváno víc a víc oleje! V současnosti jsou registrovány nenávistné verbální i fyzické útoky na Rusy a rusky mluvící. Tento narativ pocházející z bruselu, dopracovaný a vypilovávaný naší militantní politickou garniturou je hrozbou a nemá v dnešním světě ospravedlnění.

DOMOV vznikl, aby usiloval o vystoupení z EU a NATO. Aby byla navrácena politická kultura, aby diplomacie a zahraniční politika neeskalovala napětí a aby politici pracovali opět pro blaho svých občanů!

Přijďte vyjádřit svůj nesouhlas s cenzurou a nacismem 15. března od 16-ti hodin na Hradčanské náměstí v Praze!

Převzato: ParlamentniListy.cz

Je pro Putina? Ať to řekne. Jurečkův politik našel Rusa a vzal to do vlastních rukou

Radní města Pardubice, lékař Vít Ulrych (KDU-ČSL) se na svém twitterovém účtu zeptal na názor pardubického člena hokejového týmu, Rusa Igora Švyrjova, na jeho názor na válečný konflikt na Ukrajině. A nesetkal se s příliš kladným ohlasem.

„Na soupisce týmu pardubického hokejového klubu máme jednoho ruského hráče – Igora Švyrjova. Prosím vedení klubu, aby zjistilo jeho postoj k barbarství jeho země na Ukrajině. Děkuji,“ napsal Ulrych na svém twitteru. 

„Pane Ulrychu, přesně díky takovému vyvolávání nenávisti jsou stále častější útoky na národnostní menšiny z Ruska a Běloruska. Žádám Vás, abyste přestal s principem kolektivní viny,“ zareagoval na Ulrychova slova Andrej Poleščuk.

„Tohle není žádná kolektivní vina. Zajímá mě postoj, stejně jako zajímal novináře postoj Alexe Ovečkina. Co je na tom špatně?“ zeptal se jej Ulrych.

„Dovolím si drobné doplnění, že Alexander Ovečkin veřejně adoroval/adoruje Vladimira Putina na svém instagramu a troufnu si konstatovat, že je jedním z nejvýraznějších Rusů současnosti. To při vší úctě Igor není… Toto přirovnání tedy zcela míjí cíl,“ zareagoval pak na Ulrychova slova Jan Hrabal.

A doplnil: „Včera jsem si volal s kamarádem z Moskvy, brečel mi do telefonu, bylo mu stydno. Pokud Igor bude chtít, určitě mu hokejový klub poskytne prostor. Ale něco takového si vynucovat? Prosím ne…“

„Žádost o postoj nepovažuji za kolektivní vinu. Celý svět zamezuje v rámci ‚kolektivní viny‘ účasti ruských sportovců na akcích. To já u nás v klubu, který z velké části vlastní město Pardubice, nepožadují, ale postoj by mě zajímal…“ odvětil Ulrych.

Napsat komentář