Pragmatická žena vidí budoucnost jinde, než v ekonomickém tunelu „šílené Evropy“

Místopředsedkyně strany DOMOV Michaela Teyrovská: Co mám na vládě hodnotit? Jsou to loutky!

Zdroj: iportaL24.cz

Strana DOMOV patří mezi několik málo vlasteneckých uskupení v České republice. Rozruch vzbudila tiskovou zprávou, v níž vyhlásila, že bychom měli vystoupit z EU a stát se členy BRISC. Jak to souvisí s tím, že zároveň hodlá kandidovat ve volbách do Evropského parlamentu na jaře příštího roku, byla jedna z otázek pro místopředsedkyni Michaelu Teyrovskou. Řeč v rozhovoru pro iportaL24.cz však padla i na další aktuální politická témata. A vláda Petra Fialy (ODS) v nich nedostala zrovna dobré hodnocení…

Jak byste popsala ukotvení strany DOMOV v politickém systému? A jak vysvětlíte kandidaturu do EP s ohledem na prohlášení předsedy Ploce, že je potřeba vystoupit z EU a stát se členy BRICS?

Naše strana DOMOV se pohybuje v podstatě na středolevé straně politického spektra. A moje kandidatura do Evropského parlamentu není zase až tak v rozporu s tím, že předseda David Tygr Ploc vyhlásil, že je třeba Evropskou unii opustit. Než nějakého nepřítele porazíte, musíte nejdříve poznat jeho taktiku, systém a dokázat jeho prohnilost. Je zapotřebí poznat tok financí v EU, jejich přerozdělování, poukázat na prohnilost celého systému, proniknout do zákulisí, to je můj cíl. Není touha být v Evropě a být vidět, je to čistě pragmatický důvod. Vlastně se to dá vysvětlit i tak, že cesta do BRICS vede přes Evropský parlament. Poznám nepřítele, poukáži na jeho chyby a budu se snažit vysvětlovat, proč je právě nutné opustit EU a stát se pak členy volného společenství BRICS.

Vlastenecké a protivládní spektrum je hodně roztříštěné. Výsledkem byl přes milion propadlých hlasů v posledních parlamentních volbách. Co s tím? Hodláte podat pomocnou ruku ke spolupráci ostatním, podobně smýšlejícím subjektům?

Ano, spolupráce s ostatními stranami a spolky existuje a je to reálná spolupráce, ne jen taková ta na sociálních sítích a na papíře. Spolupracujeme se spolkem Nespokojení, kde je předsedou bývalý premiér naší republiky Jiří Paroubek. Spolek zahrnuje seskupení levicových stran, například ČSSD, DOMOV, ČSNS, členy spolku jsou i někteří členové KSČM. Jsme otevřeni ke všem formám spolupráce, nic nikomu nevnucujeme, nikomu nic nenařizujeme, nic nikomu nezakazujeme.

Jak hodnotíte koaliční vládu a její práci?

To se snad ani nedá zdravým rozumem hodnotit. To není vláda, to je demoliční jednotka. Co mám na nich hodnotit? Jejich loutkovodiče? Ty hodnotím na 10. Ale ty loutky ve vládě, to nelze ani hodnotit. Rostoucí migrace přináší rostoucí násilí. To násilí je viditelné, ale ze strany silových složek je bagatelizováno. Já sama se opravdu v této naší krásné zemi necítím bezpečně, bojím se o své děti. Dříve to tak zásadní nebylo. Důchodová reforma je fatální. I já se už dostávám do věku, kdy mne tato oblast začíná velmi zajímat, a pokud si nebudu schopna něco našetřit, skončím o chlebu a o vodě, stát mi opravdu nepomůže. Víte co, každý krok, který tato vláda v současné době dělá, není krokem pro naše lidi, je to vždy jedna rána za druhou, a to doslova rána do zad. Někdy si už dokonce myslím, že to snad dělají schválně… Mohli bychom se tady na toto téma bavit hodiny a hodiny, ale vlastně by se nic nestalo. Musíme se postarat o to, aby přišla změna, aby se nám už konečně žilo lépe.

Co si strana DOMOV myslí o válce na Ukrajině? Kdo je skutečným viníkem?

Víte, tohle je opravdu hodně složité téma. Nehledejme teď viníka, hledejme cestu, jak to vše urychleně zastavit, jak skončit válku na Ukrajině. V této chvíli je ve hře spousta faktorů a spousta skupin z této války má prospěch. Zbrojaři hlásí obrovské zisky, nadnárodní firmy taktéž, kvete černý trh se vším možným i nemožným. Za mne osobně, žádné zbraně, žádná pomoc, žádné finance. Prostě hledejme cestu k ukončení konfliktu. Jen tak mimochodem, kdo je viníkem událostí v Oděse v roce 2014? Myslím, že to všichni víme, a tam hledejme kořeny zla.

Hodně se teď rozběhla debata o zahraničním směřování České republiky. Patříme na Západ, nebo na Východ?

Nepatříme nikam. Jsme srdce Evropy, jsme její střed. Proč musíme někomu a někam patřit? Proč mají lidé pořád potřebu a touhu být něčí? Proč nejsou sami sebou a nezůstávají tam, kde jsou doma? Nechci nikomu patřit! Když někomu patříte, jste otrok. Jsem svobodná bytost, a to, že jsem s někým, že s někým žiji společně, není to, že mu patřím. V celostním pohledu bychom měli být suverénní země, která je připravena obchodovat s každým, která se umí zajistit vším, co je potřebné pro její občany. Dříve to tak fungovalo. Byla jsme země, která vzkvétala. Kam se to podělo, kam jsme to prodali za pár zlatých pro naše vrcholné politiky? Nebylo a není to správné, měli bychom se jako národ vzpamatovat, a hlavně začít pracovat a ne jen o tom mluvit.

Jak hodnotíte bezpečnostní situaci v České republice? Hodně se teď skloňuje znásilňování českých žen Ukrajinci, nebo naopak napadení ukrajinských příslušnic z naší strany…

Trestných činů je v České republice mnohem více, než bylo v ČSSR, ale financí se na bezpečnost vydává mnohem méně. Trochu nepřímá úměra… Vyrůstala jsem za socialismu, moji rodiče se mě nebáli pustit na celé odpoledne ven, nebyly mobily a nikdo neměl strach. Dnes bych svého mladšího syna nepustila samotného ani tady u nás v Praze do parku Folimanka. A někdy mám strach ho pustit i s tříděným odpadem, který je na konci naší ulice. Víte, dnes se řeší, co kdo řekl nebo napsal, ale to, že se vám nebo vašim blízkým stane něco násilného v tramvaji, nikdo neřeší. Politici nám ale říkají, přeci nemůžete být rasisti.

Vaše strana se dlouhodobě vymezuje vůči povinnému očkování ohledně nemoci covid-19. Opravdu ten vir podle vás není a nebyl žádnou hrozbou?

Povinnost očkování a nejen proti covidu je staré dobré téma. Myslím, že tato záležitost by měla být na každém z nás. Neměla by to být povinnost a neměl by tím být podmíněný vstup kamkoliv. Ono je to asi tak jako s malými dětmi ve školce. Když nemáte očkované dítě základním dětským očkováním, tak máte problémy s přijetím dítěte do školky. Ale ještě nikdo z lékařů mi nevysvětlil, jak může neočkované dítě ohrozit to očkované, očkované je přeci chráněné tou příslušnou vakcínou, a to mé neočkované si nemoc prostě prodělá a získá také imunitu. Opravdu jsem se ptala několika odborníků a uspokojivou odpověď jsem nedostala.

Údajně nás však čeká další vlna covidu…

Osobně si myslím, že si farmaceutické firmy zase potřebují trochu zlepšit svoji finanční situaci, asi už se finance z první vlny někam rozplynuly. Za mne osobně covid nebyl taková hrozba, jak se všude uvádělo, vždyť dnes už jsou známy různé studie, jak to vlastně bylo s rouškami, s lockdowny a se vším takovým podobným. Kdo chce, tak si informace najde a pak si musí udělat úsudek sám. Já sama spoléhám na svůj zdravý rozum a klasická bílá medicína nebyla pro mne vždy tou nejlepší cestou. Příroda mne sama přesvědčila o tom, že se dá léčit i jinak.

Jestli se nemýlím, jste matka dvou dětí. Jak hodnotíte prorodinnou politiku státu? A jak s tím souvisí tzv. manželství pro všechny, jež dnes patří k nejskloňovanějším tématům?

Ano, je to správně, mám dvě děti. Jedno už je dospělé a má svůj život, druhému klukovi je dvanáct. Ještě jsem se dlouhou dobu – něco přes 15 let – starala o další dvě děti svého manžela z prvního manželství. Rodina je pro mne a pro mého manžela vše. Je to opravdu základ všeho. Děti ví, že se vždy k nám mohou vracet a že s námi mohou řešit všechny své problémy. Ano, není vždy vše růžové a problémy určitě nastaly. Ale od toho jsme rodina a řešíme to jako rodina. Pro mne je rodina máma, táta a děti, nic jiného. Neodsuzuji nikoho za to, co si dělá v soukromí, ale má to zůstat v soukromí a nemá se z toho dělat takový cirkus, jaký se teď dělá v celém kolektivním západě právě s LGBT+. Místo toho, aby se vládní činitelé starali o to, že nám rapidně klesá porodnost a naše populace demograficky stárne, tak řeší, jak právě toto vše ještě zhoršit podporou LGBT+. Na rovinu – myslíte si, že dvě holky nebo dva kluci mohou na svět přivést nový život? Určitě ne. Ať mne tedy o tom někdo přesvědčí. Ukázaná platí…

Dovolte otázku na závěr. Prosím, jak hodnotíte dosavadní působení prezidenta Petra Pavla? Vaše strana patřila mezi ty, jež už od počátku podporovaly Andreje Babiše…

Co mám vlastně na Petru Pavlovi hodnotit? Opravdu je to hodně těžké. Ano, někdo může říct, je to hezký člověk a reprezentuje svým vzhledem a vystupováním. Ale je toto to pravé, co my všichni teď potřebujeme? Myslím si, že ne. On je také jen loutka, nic jiného. A plní své úkoly dobře. Podepsal snížení valorizace důchodů, což byla fraška, to přeci musí uznat každý rozumný člověk. Na Terezínské tryzně se obul do našich předků. Tenhle projev by bylo lepší zapomenout, myslím si, že se všichni mrtví museli v hrobech obracet. Je to zase jen jeden z článků, který měl zapadnout do skládačky kolektivního Západu, a zapadl dobře. Bohužel ne pro národ, ale pro tento kolektivní Západ.

Petr Kojzar

1 komentář u „Pragmatická žena vidí budoucnost jinde, než v ekonomickém tunelu „šílené Evropy““

Napsat komentář