PRAHA NÁŠ DOMOV. Spolupracujeme, spojujeme. Národovecké uskupení chce probudit hlavní město

Jak se tvoří dohody o spolupráci v komunálních volbách mezi národoveckými stranami? Spojuje se alternativní a národovecká scéna? Dokáží najít různé strany společné cíle a řešit politiku „odspodu“?

Politická strana Domov, Rozumní Petra Hanniga a Česká suverenita Jany Volfové se dohodli na společné koalici pro zářijové komunální volby v hlavním městě. Společně hodlají postavit silnou kandidátku a poprat se o magistrát pod názvem PRAHA NÁŠ DOMOV.

»Jsme rádi, že již máme další hotovou kandidátku, s níž jsme moc spokojení,« uvedl pro iportaL24.cz předseda strany Domov David Tygr Ploc. »Nedávno jsme představili velmi efektivní koalici v Brně, nyní máme hotovo i v hlavním městě Praze. Je nám ctí, že budeme kandidovat společně s Rozumnými, které vede Petr Hannig, což je velmi zkušený politik i skvělý člověk. A třetím významným hráčem bude Česká suverenita. Věříme, že se nám podaří společně probudit Prahu, která je tradičně hodně pravicová, až bych řekl sluníčkářská či pravdolásková,« dodal Ploc, který bude lídrem kandidátky.

Další detaily, včetně programových priorit nového uskupení, hodlá novopečená koalice nastínit na čtvrteční tiskové konferenci v Praze.

Ve druhém největším městě republiky Brně hodlají kandidovat KSČM, Slušní lidé 2.0, Strana Práv Občanů – Zemanovci a Nezávislí společně pro město. Na kandidátce nazvané příhodně Restart pro Brno se objeví jak zástupci České suverenity, tak Domova. Ačkoli tvůrci považují koalici za jedinou šanci pro moravskou metropoli, vedení KSČM v čele s předsedkyní Kateřinou Konečnou ji odmítá. Dá se očekávat, že na sobotním jednání ústředního výboru strany se kolem ní strhne vášnivá debata.

Také v Praze se spekulovalo, že například Rozumní utvoří koalici s KSČM, nakonec ale zvítězila jiná varianta. V koalici jde mimochodem do voleb i Česká strana sociálně demokratická, a to se Zelenými pod názvem Solidarita 2022. Tento název ovšem například šéfka České suverenity zkritizovala. »Aby se nejstarší politická strana u nás bála kandidovat pod svým jménem a zvolila jiné, to už je tak na to, aby definitivně vyklidila celý Lidový dům,« uvedla pro iportaL24.cz Volfová.

Komunální volby se uskuteční 23. a 24. září. Za čtyři měsíce nato je budou následovat volby prezidentské.

Napsat komentář