Jdi domů, strýčku Same!

Historie se opakuje, a bohužel musím konstatovat, že opět v náš neprospěch. Zase jsme ovlivněni sliby falešných politiků uvěřili, že bude lépe a zase za svoji důvěru budeme trpět. Ti, jež se ohánějí demokracií, se nyní podílejí na likvidaci naší ekonomiky a bohužel i na zániku svobody projevu. Za preventivní úvahy jsou již někteří aktivisté odsuzováni, a otázkou zůstává, zda dovolíme, abychom opět byli v rámci pomoci okupováni.

První tygří dotaz je jasný. Smlouva o obranné spolupráci s USA, která již byla vládou schválena bez vyslyšení názorů veřejnosti, je pomocí nebo trojským koněm? Musím připomenout, že jasný signál světu vyslaný návštěvou prezidenta Číny v Moskvě, nebyl akceptován a naopak váleční aktivisté budou dělat vše pro eskalaci napětí. Mírová volání se míjí účinkem, což vzhledem k mírumilovné historii USA není překvapením. A tak je zřejmé, že i přes případnou mírovou dohodu a ukončení konfliktu na Ukrajině budeme (pokud se jasně hlasitě nevyjádříme) opět zatažení do věčného válečného stroje řízeného přátelskými soudruhy z jůesej.

Ptám se dále, co nám přinese smlouva o obranné spolupráci s USA? Bezpečí? Fiala, který rozhodně není bezpečnostním expertem (ani žádným jiným) sdělil, že tato smlouva zvýší bezpečnost České republiky. Nemusím být odborníkem na bezpečnost, abych bez váhání vyhodnotil, že nám nepřinese nic dobrého! Přítomnost cizí armády jsme již v historii zažili několikrát, nikdy však nám nepřinesla nic pozitivního. Jsme malá mírumilovná země, jejíž historie není na rozdíl od USA založena na válce. Nepotřebujeme žádné obranné smlouvy a už vůbec ne s válečnou mocností. Je zřejmé, že probíhá boj o budoucí uspořádání světa, ať již dopadne konflikt na Ukrajině jakkoli. A válkychtivá Černochová se určitě spokojeně těší na dlouhou kariéru v roli loutkové ministryně války okupované země.

Přítomnost vojsk země, která se výrazně přičinila svojí politikou o vznik konfliktu na Ukrajině, by mohla znamenat ohrožení životů našich občanů. Pokud by zde skutečně vznikly základny amerických vojáků, je možné, že Česká republika bude Ruskem vnímána jako bezpečnostní hrozba. Tohle opravdu chceme? A proč vlastně potřebujeme další obrannou smlouvu, když jsme součástí NATO? Co se chystá? Opět se budeme hlasitě ptát a doufám, že nebudeme umlčováni. Loutky, které jsou v naší vládě, stále zapomínají, že zdrojem moci je lid, a ony by měly dělat maximum pro jeho bezpečný život. Nechceme žít v neustálém napětí, kterému jsme díky jejich submisivní roli v globálních válečných hrách vystaveni.

Budeme jen přihlížet, nebo se za svůj názor chcimírů postavíme? Jsem velmi zvědavý, zda alespoň SPD bude při schvalování smlouvy obstruovat, nebo dojde jen k bezproblémovému schválení pětidemoliční většinou? NESPOKOJENÍ nebudou jen tak přihlížet, a pokud bychom vládli my, nebudou žádná cizí vojska na našem území. Již nikdy, a proto říkám: běž domů strýčku Same. Táhni, nejsi zde vítán!

David Tygr Ploc předseda strany DOMOV, koordinátor spolku NESPOKOJENÍ

Zdroj.

Napsat komentář