Šiřitelé nenávisti

Když jsem ve sváteční pondělí na 1. máje šel spolu s několika přáteli ze spolku Nespokojení položit květiny k pamětní desce na5 Střeleckém ostrově, abychom uctili tento památeční den, kdy před přesně 133 lety se v Praze sešli lidé na 1. máje, netušil jsem s čím se potkám.

Je dobré si přečíst fejeton Jana Nerudy, který věnoval shromáždění pracujících v té době (1.máj 1890).

Ale přenesme se zpět do dneška. Předpokládal jsem a také jsem chtěl, aby naše účast na Střeleckém ostrově na 1.máje byla co nejvíce civilní. Žádné velké proslovy, jen poděkování účastníkům, toť vše.

Měl jsem tu zvláštní „čest“, že při pokládání květin, naprosto nevinnému společenskému aktu, přihlíželo mj. také asi dvacet bojovníků za lepší příští, které zřejmě inspiruje Milion chvilek. Tito trochu popletení lidé přišli na Střelák s americkými vlajkami, s vlajkami NATO, s ukrajinskou vlajkou a také s jednou českou vlajkou. Tedy pokud jsem to dobře spočítal a viděl. Jen se sám sebe ptám, proč si tito virválisté neudělají vlastní shromáždění na nějakém veřejném místě a nevyřvou do světa, že už se těší na to, až se u nás konečně postaví americké vojenské základny.

Zejména mě zaujala jedna účastnice, tuším, že byla s americkou vlaječkou, která na mě zvolala: „Fašisto!“. I toto zvolání svědčí o tom, že ta milá paní vůbec netušila o tom, jaké politické orientace vlastně jsem.

Je zvláštní, že v české společnosti existuje silná minorita lidí, často se, bohužel, odvolávající na Václava Havla, která má potřebu ten větší „zbytek“ společnosti mistrovat, kádrovat, okřikovat, poblinkávat, dehonestovat a jinak mu škodit. Přitom tu paní, která na mě tak vehementně křičela „Fašisto!“, kdybych ji potkal na ulici, dal bych jí poslední drobné…

Když jsem se na konci minulého týdne vymezil proti nové smlouvě mezi Českem a Spojenými státy, která v podstatě je smlouvou o omezené suverenitě republiky na svém vlastním území, vrhly se na mě hned některé známé novinářské firmy. Jedním z nich byl pan Sezemský z Forum24.cz, kterého jsem před pár týdny kritizoval, že má uzavřenu smlouvu s Úřadem vlády s hodinovým honorářem 500 Kč. V příloze tohoto článku dávám článek, který jsem tehdy věnoval tomuto smutně proslulému internetovému deníku.

Forum24.cz je, jak jsem konstatoval, plně zapojené do obhajoby politiky zcela nepopulární Fialovy vlády a jejího produktu generála Pavla. Tak tedy, pokud se chcete více dozvědět, přečtěte si o bijci opozičních politiků Sezemském můj článek „Korupce ve vládním deníku Forum24.cz“.

Další borec, který se dožaduje okamžitého uzavření smlouvy s USA je redaktor, t. č. Seznam Zprávy, Šídlo. Tento jinak osobně příjemný muž se před prezidentskými volbami angažoval na pražských středních školách, kde ve svých vystoupeních brojil proti zvolení A. Babiše. Zkrátka, otravoval duše našich mladých spoluobčanů, prvovoličů.

Jinak řečeno, před volbami těmto lidem není nic svaté. Také tentokrát redaktor Šídlo nezklamal.

Oběma pánům a dalším bych doporučil, aby si sami udělali svou vlastní platformu, kterou by nazvali např.: „Potřeba zřízení vojenských základen USA na území ČR“ a řekli popravdě, co to všechno bude pro obyvatele ČR znamenat. Že nejméně na zařízení uvedené v příloze tohoto návrhu smlouvy, jako jsou letiště Pardubice, Čáslav, Náměšť nad Oslavou, Mošnov a perspektivně další budou v krátku po zřízení těchto amerických vojenských základen, nebo chcete-li logistických center, namířeny ruské rakety s jadernými zbraněmi. To stejné platí i o vojenských zařízeních, které jsou také uvedeny v příloze smlouvy.

Prostě tato smlouva mi připomíná koloniální smlouvy, které uzavírala např. Velká Británie s vládci podrobených zemí. Je to smlouva typu Velká Británie – Zanzibar. Kdy my jsme, bohužel, tím Zanzibarem.

S oběma pány nechci polemizovat, nemá to smysl. Oba jsou placení od toho, aby říkali a psali opak toho, co tvrdím já.

Jiří Paroubek

Zdroj.

Napsat komentář