Maďaři si zvolili Orbána, Bulhaři vyhnali pro americkou vládu a co my Češi? Necháme se pokutovat za překročení teploty ve vlastním obýváku?

Jak naložíme s korupční a kolaborantskou vládou, která nás ohrožuje ekonomicky, zdravotně i bezpečnostně? Uděláme to po vzoru Maďarů, nebo Bulharů? Zajímá vás, proč se otřásl Brusel i Praha? Jak nebezpečné jsou příklady, které táhnou?

Co na to DOMOV? Premiér Fiala se propadl na poslední místo v hodnocení Evropských premiérů, ale sám sebe udržuje v iluzi o „velkém světově významném politikovi Fialkinovi“! Samolibost a arogance s jakou pasivně přihlíží drancování a okrádání vlastního národa ho usvědčují z kolaborace, tedy hájení cizích zájmů na úkor Čechů, Moravanů a Slezanů!

Čím dřív se s touto situací občané vypořádají, tím to bude pro všechny méně bolestné. 1. září budou poslanci projednávat vyslovení nedůvěry vládě. Tím by mohli paradoxně ochránit současnou vládu před velice nepříjemným vypsáním účtu a případným linčem obyvatelstvem!

Obyvatelé Evropské unie by se totiž mohli „nakazit“ bulharským přístupem a celá plynová i energetická krize by mohla skončit stejně rychle, jako začala. Její příčina totiž nevězí v konfliktu na Ukrajině, ale je naplánována globalisty.

Americký LNG se začíná až příliš podobat příběhu s podvrhem Dolaru, coby světové rezervní měny. Jen už tentokrát nemáme být závislí na Petrodolaru, ale na LNG. Komodity se mění, ale závislosti zůstávají?

Převzato: MichalaPetr.com

MIP 106 Panika v Bruselu i Praze – Rusko prolomilo plynovou blokádu Evropy!

V Bruselu i Praze vypukla mezi politiky panika. Hrozí, že ceny plynu a elektřiny rychle klesnou na loňskou úroveň, pokud lid zadupe nohama stejně jako v Bulharsku. Důvodem návratu cen k normálu je skutečnost, že včera Rusko prolomilo plynovou blokádu Evropy.

Události v Bulharsku mají po pádu vlády tamního bruselského chráněnce Kirila Petkova rychlý spád.

Jakmile ruská velvyslankyně v Bulharsku Eleonora Mitrofanová oznámila, že nevidí žádné problémy v obnovení plnohodnotného zásobování Bulharska plynem z Ruska, daly se události rychle do pohybu.  Nový ministr energetiky Bulharska Rossen Hristov provedl ve velmi rychlém sledu překvapivé kroky, které jsou přesným opakem kroků vlády Petkova, která Bulharsko odpojila od ruského plynu.

  • Hristov nejprve nechal zastavit “pro administrativní nesrovnalosti” výstavbu plynovodu do Řecka, kterou Bulharsku vnutily USA za předchozí vlády Petkova. Američané chtěli do Bulharska přes Řecko dodávat svůj zkapalněný plyn.
  • Hned po té Hristov zrušil kontrakty na dodávky plynu LNG, který se měl přes turecké a řecké přístavy dopravovat loděmi do Bulharska podle smluv uzavřených Petkovem – jako důvod zrušení smluv Hristov uvedl “ceny, které si Bulharsko nemůže dovolit”.
  • A do třetice Hristov oznámil, že dodávky ruského plynu do Bulharska jsou nevyhnutelné, a obvinil předchozí vládu Petkova, z úmyslného poškozování dobrých vztahů s Ruskem, a požádal Rusko o pomoc v boji proti energetické chudobě v nadcházející zimě.

Rossen Hristov je členem nové vlády Galaba Doneva. Tu jmenoval bulharský prezident Rumen Radev. Ten se dlouhodobě staví na stranu Ruska. USA nedávno rozzuřil tvrzením, že “Krym je ruský”. Brusel nedávno rozzuřil tvrzením, že vyhnání 70 ruských diplomatů bylo “bezprecedentní čin, který ohrozil energetický sektor, ekonomiku a lidi”. Prezident Radev novou bulharskou vládu zaúkoloval, aby zabránila zapojení Bulharska do konfliktu na Ukrajině a za šéfku kabinetu předsedy vlády Galaba Doneva jmenoval přední Putinovu stoupenkyni v Bulharsku Ljubomiru Gančevovou. Ta je známá tím, že jezdí na pravidelné porady s vedením ruského Krymu, a stojí v čele proruské strany v Bulharsku, kterou založila, a která sílí. Prezident Rumen Radev je bývalý vojenský pilot MiG-29 a člen socialistické (ex-komunistické) strany Bulharska. Předchozí vládce Petkov byl pod ochranou Bruselu a Washingtonu, ale ztratil důvěru. Bulharsko čekají nové volby a všichni politici vědí, že kdo sežene levný plyn a elektřinu ten vyhraje. Brusel i Praha se obávají, že po Bulharsku bude obdobný vývoj následovat i v Itálii, a potom v celé Evropě. 

Rusko i Bulharsko jsou letití spojenci, a nebo aspoň zachovávají neutrální vztahy. Ani Hitler nedonutil Bulharsko, aby Rusku vyhlásilo válku. Bulharsko si stále cení osvobození ze staletí trvajícího osmanského jha Ruskem.

Bulharsko ztratilo definitivně svoji nezávislost v důsledku bitvy u Nikopole v roce 1396. Ta bitva je v české historiografii předmětem častého zesměšňování Zikmunda Lucemburského. Přitom stačilo málo, a Zikmund by porazil v této tří denní bitvě Osmany na hlavu a turecká říše by nikdy nevznikla. Zikmund v bitvě velel spojeným vojskům Francie (výkvět francouzského rytířstva), Čech, Maďarska a balkánských spojenců. V bitvě už byla proražena hlavní turecká linie, když tu do týlu Zikmundovi armády vpadli nečekaně Srbové – těžká jízda Štefana Lazareviče přispěchala na pomoc Turkům! Zikmund pochopil, že prohrál a takticky perfektním rychlým ústupem opustil bojiště. Většina rytířů, kteří bojovali kvůli kůlovým hradbám Osmanů pěšky, se už ale nedostala ke koním, a byla zabita, či zajata. Bulharsko bylo obnoveno až v důsledku několika válek Ruska s Tureckem. 

Předseda české vlády Petr Fiala se včera šel vybrečet novému kamarádovi Milošovi na jeho Hrad, protože ceny plynu jsou už neúnosně vysoké. Oba pak společně mudrovali, že se nedá nic dělat. Podle Putinovi velvyslankyně Eleonory Mitrofanové však stačí do Kremlu vyslat posly a zaplatit rubly a hned bude teplo a levno. Pokud k tomu dojde v Bulharsku, nepotrvá to v dalších zemích dlouho, než k tomu dojde. Jen díky našim dvěma mudrlantům může nastat situace, že až se čeští politici rozhoupou, bude už všechen plyn vyprodán Západoevropanům. Ostatně nebylo by to poprvé, kdy nás napálili.

Příběh bitvy u Nikopole nás učí, že když Evropané nejsou jednotní, snadno je nepřátelé porazí. A že pravda se velmi často zamlčuje, protože se to hodí politikům

Přeji dobré ráno 24. srpna 2020 a krásný den!  Všem moc děkuji za pomoc. Držte se a mějte se. Gargamel 

1 komentář u „Maďaři si zvolili Orbána, Bulhaři vyhnali pro americkou vládu a co my Češi? Necháme se pokutovat za překročení teploty ve vlastním obýváku?“

  1. Kéž by se, rychlostí blesku a la covid, rozšířila bulharská Nemoc- námi počínaje a poslední zemí, která odebírá ruské suroviny, konče.. aby se svět navracel do harmoničtějšího stavu a mohl čerpat životodárné energie!!!
    První zářijová sobota se se mohla stát velkým beranidlem, které by pomohlo Otevřít uvězněnou nespokojenost a prolomilo vládní lhostejnost „status quo“ … vše záleží jen na Nás!!!

    Odpovědět

Napsat komentář