Nejde jenom o důchodce

Jak zásadní je dnes to, že se před volbami do Poslanecké sněmovny v roce 2021 strany a hnutí, které stojí na straně obyčejných lidí, nedokázaly chovat rozumně. Na rozdíl od těch, které stojí za zájmy nejbohatších. Už jsem o tom psal několikrát a stále na to budu upozorňovat, protože takové zásadní chyby v uvažování stále pokračují. ANO se skutečně mohlo v roce 2021 spojit do předvolební koalice s ČSSD a KSČM. Samozřejmě, že stále existuje nechuť mnohých významných členů ANO se jakkoliv »špinit«, byť jen účelovým spojením do volební koalice.

Ovšem, tyto nechutě na druhé straně politické bariéry inteligentně překonalo předvolebně hnutí STAN a spojilo se s nespojitelnými Piráty. A ostatně nakonec i pravicové ODS a TOP 09, které kooperují ve vládní koalici s Piráty, jejichž názory jsou mnohdy i nalevo od KSČM.

O tom, že se ANO mohlo spojit do předvolební koalice s Přísahou, jsem psal v různých článcích už nespočetněkrát.

Mezi vlasteneckými a levicovými stranami a hnutími existuje vždy spoustu výhrad k možnosti »pošpinění«, pokud se spojí s nějakou jinou stranou nebo hnutím do předvolební koalice. Což na straně nyní vládnoucích stran není. Jednají čistě pragmaticky a to je posunuje k vítězství. Vůbec jim nejde o názor občanů v době, kdy na obzoru nejsou žádné další volby.

A tak jim vůbec není zatěžko udělat neobyčejně odporný krok vůči těm, kteří se v podstatě nemohou bránit stávkou, nebo čímkoliv podobným. Pouze svým hlasováním ve volbách. Důchodcům a invalidním důchodcům.

Mají převahu v Poslanecké sněmovně, nyní už 109 hlasů, a je jim zcela jedno, jestli se opozice postaví na zadní, protože zcela jasně vědí, že to opozice stejně dřív či později vzdá, protože konec konců jim osobně nejde o nic. Naopak, platy všech poslanců, ať vládních, či opozičních, se valorizovaly.

Prezident Zeman, ať už dnes s jeho postoji z poslední doby souhlasíme či nesouhlasíme, dnes na Primě zcela pravdivě řekl, že pokud to opoziční poslanci mysleli doopravdy a chtěli pro důchodce zajistit zákonnou valorizaci, tak měli Sněmovnu zablokovat až do 22. března. Že takto se jedná pouze o tah, jehož účel se má zhodnotit v následujících volbách.

Velmi trefně o tom píše Matěj Stropnický (zde).

A teď putuje tento návrh na snížení valorizace do Senátu. Jak to tam dopadne je určitě všem jasné. Vládní koalice tam má minimálně 90% převahu.

Proč ji má? Protože si prostě za to lidé mohou sami. Stále píšu, že Senát je nezrušitelný a přesto Tomio Okamura dnes v debatě na Primě tvrdí, že SPD je za zrušení tohoto zbytečného tělesa. Ví moc dobře, že to není možné, to zaručuje vždy ta třetinová rotace. Ale hezky se to poslouchá. Neustále proto kvůli takovýmto projevům svých politických miláčků lidé NEBUDOU chodit volit do Senátu, protože nesouhlasí s jeho existencí. Ovšem ti, co v poslední době vyhráli všechno, ti bohatí, volit do Senátu chodí a chodit budou.

Stále se, jako předseda Rozumných, neustále snažím na to lidi upozorňovat, ale je to házení hrachu na stěnu.

V mé facebookové skupině Petr Hannig – FANKLUB jsem zveřejnil rozhovor docenta Radima Valenčíka s vlasteneckým filozofem Petrem Hamplem, který píše, že všechny demonstrace jsou spíše kontraproduktivní, protože se na nich objevují lidé, jejichž výroky zneužívají současné vládě nakloněná média. Takovíto lidé odradí většinu, která se moc o politiku nezajímá, ale řekne si, když tito, médii prezentovaní účastníci demonstrací, mnohdy používající vulgární slova, představují to, za co demonstrují, tak hlas dám té druhé, zřejmě rozumnější straně.

Proto ve svých článcích demonstrace nepodporuji. Ale když už budou, tak by ti, co budou na pódiu, měli neustále před každým a za každým příspěvkem vyzývat lidi, aby chodili volit i do Senátu. Protože to by byl jediný pozitivní výsledek jakékoliv demonstrace, kdyby tzv. obyčejní lidé změnili složení Senátu. To by pak i zamítnutí snížení valorizací penzí mělo šanci a důchodci by dostali to, co jim po právu zákonitě náleží.

Petr Hannig, předseda Rozumných a bývalý prezidentský kandidát

Zdroj.

Napsat komentář