Očekáváte ovoce Fialkinovy vlády – podzimní kolaps ekonomiky? Jak „pracuje“ vláda? Co se dá ještě rozkrást aneb výprodej státního majetku.

Víte, že současná vláda rozprodává za svých vlastních podmínek co si zamane? Destabilizující a demoliční parta hodlá na rozloučenou rozkrást i to málo, co nám zbývá! Co si o tom všem myslí ti, kteří zaměstnávají tisíce lidí a krmí státní kasu miliónovými odvody?

A co na to DOMOV? Od začátku trapného a vlastizrádného hanobení pověsti České republiky ve světě tvrdíme, že vláda Piotra Fialkina, „poradce a víceprezidenta Ukrajiny“ je demoliční partou a zničí ekonomiku i životy lidí v České republice.

Nakonec zahájila vládní militantní neonacistická banda protizákonný výprodej darů a nyní chystá výprodej (chápejme rozkradení) zbytku státního – našeho majetku.

Kdo vidí reálie kroků, které činí korupčníci a vlastizrádci sloužící cizím zájmům, tak nemůže zůstat klidným. Je nastartováno několik umělých krizí, které se teprve projeví a ve svém souběhu budou zničující.

Každý den vládnutí těchto parazitických psychopatů toužících po válce je naší ztrátou budoucnosti. Každý den nás ohrožují a každý den jejich činnosti budeme roky napravovat!

Předseda strany David Tygr Ploc, lídr pražské kandidátky ubezpečil Pražany, že pokud by se stal primátorem, dohodne přímé dodávky levného plynu bez překupníků pro domácnosti i firmy. V Praze to logistika a infrastruktura umožňuje. Stejně se může zachovat i premiér pro celou Českou republiku, pokud by nebyl vlastizrádcem a korupčníkem!

Z uvedeného vyplývá, že všechny slibované kompenzace jsou jen pouhými sliby a sprostým nástrojem k prohloubení závislosti občanů na státu.

Převzato: ParlamentniListy.cz

Do podzimu kolaps! Významní podnikatelé uspořádali sešlost. Bez Fialy. Alena Vitásková má zprávy, které otřesou celou zemí

19.06.2022 11:28 | Rozhovor

Okamžitě snížit ceny energií a plynu, jinak nejpozději do podzimu přijde kolaps hospodářství, masové propouštění a budou hrozit občanské nepokoje. Takové informace dostala bývalá šéfka Energetického regulačního úřadu a kandidátka na prezidentku Alena Vitásková na akci s pracovním názvem Hlava 22. Na té se sešli významní manažeři a podnikatelé z velkých firem. Bez účasti premiéra Petra Fialy zde popsali realitu. Pod názvem Hlava 22 také vznikla platforma, na které se tito podnikatelé sdružili.

Probíhá nepredikovatelný růst cen energií a plynu, strašákem v pozadí zůstává, že plyn nemusí být ani zdaleka v takovém množství, jak Česká republika potřebuje. Občanům v nouzi poskytuje stát sociální dávky na zvýšené platby za energie, připravuje velmi složitě „nový“ tarif. Podnikatelé jsou na tom ještě hůř, ceny energií jsou pro mnohé z nich likvidační, jejich výrobky ztrácí konkurenční schopnost. Jak situaci hodnotíte? Komu by měl stát urychleně pomoci? Občanům, nebo podnikatelům?

Takto otázku nelze položit. Jsou to spojené nádoby. Bez občanů (zaměstnanců) nebudou fungovat firmy, a opačně. Nejdříve by měl stát urychleně odstranit příčinu této krize a tím zmírnit její důsledky v podobě nesmyslných vysokých cen energií. Pak může činit kroky k stabilizaci hospodářství, ekonomiky a nadechnutí všech, nejen občanů, ale i podnikatelů po tomto „šoku“ likvidačních cen energií. Vláda nemůže sdělovat, že se nedá nic dělat, že se musíme smířit s tím, že ceny porostou. To je pak špatná vláda.

Ale nyní konkrétně. Co by se mělo udělat?

Snížit okamžitě ceny elektřiny a plynu. Byla jsem pozvána na setkání podnikatelů minulý týden v Července u Olomouce. Jednání svolal podnikatel Ing. Pavel Juříček. Pod pracovním názvem „Hlava 22“ se podnikatelé nesetkávali poprvé, kdy řeší katastrofální situaci v oblasti cen energií. To by si měl vyslechnout pan premiér Fiala, ministr Síkela a další členové vlády. Majitelé, manažeři významných firem zaměstnávajících tisíce lidí se dostávají do složité situace.

Jsou to oni, kteří odevzdávají do státní pokladny stovky miliónu korun na daních; jsou to oni, kteří podnikají od počátku naší novodobé historie. Ve svých firmách nechali část svého života, vybudovali firmy, které jsou úspěšné svými výrobky ve světě. A doma? Vláda na ně prostě kašle. Vysoké ceny energií, ohrožená bezpečnost dodávek energií povede ke krachu těchto firem, nebo k přesídlení do jiných zemí (např. v USA jsou ceny energií třetinové, poloviční než u nás). Nedojde-li urychleně k nápravě, budou muset naše firmy masově propouštět, tudíž můžeme očekávat stovky tisíc nezaměstnaných. Firmy, které nevyrábějí, neprovozují svoji činnost, nebudou odvádět daně, nejen z příjmu, ale také na sociální, zdravotní, důchodové atd.

To zní katastroficky, tak to jistě nedopadne. Vláda s podnikateli určitě vyjednává a pomoc jim připravuje. Takový pád hospodářství by nemohl dopustit nikdo. Jaké východiska vidíte?

Nejdříve musím uvést, v jaké jsme situaci, abychom mohli hovořit, co by se mělo udělat. Podnikatelé, průmyslníci, živnostníci jsou ti, kteří do systému ty peníze „sypou“ – a když nebudou moci vyrábět (kvůli vysokým cenám energií, nedostatku plynu), tak prostě odvádět do veřejných financí nebudou. Z čeho pak Fialova vláda bude dotovat vysoké ceny energií těm nejchudším občanům? Do problému se dostává i střední třída, která kvůli vysokým cenám energií, pohonných hmot, potravin má problémy například splácet hypotéky. Takže nejen kolaps hospodářství, ale i občanské nepokoje nás mohou zasáhnout.

Podnikatelé, kteří situaci plně chápou a nechtějí tak lehce vyklidit pole a nechat své firmy napospas „politikům“, se chopili stébla, jako tonoucí. Jejich zoufalá snaha zachránit nejen firmy, ale především pracovní místa a nepřipustit sociální nepokoje, by měla být mementem pro vládu. Protože to je práce vlády, politiků, vytvářet prostředí, ve kterém se dá žít, vychovávat děti, podnikat, pracovat.

Myslíte, že vláda a politici toho dělají málo?

Za tuto krizi je odpovědna naše vláda. Zda dělá dostatečné kroky k nápravě, musí posoudit každý z nás. Z mého pohledu nedělají politici v této oblasti nic. Naše země je v hluboké krizi, v rozpadu.

Viděl jste snad prezidenta, že by vystoupil v Poslanecké sněmovně nebo v Senátu a žádal by poslance a senátory, aby zasáhli? Viděl jste státotvorné jednání poslanců a senátorů? Náš stát „umírá“ – a politici sdělují, že to vyřeší v Bruselu. Pokud se urychleně situace s energiemi a s plynem nevyřeší, čeká nás nejpozději na podzim kolaps hospodářství.

Překvapuje mě, že odboráři mlčí. Situaci musí důvěrně znát, ale o záchranu pracovních míst nebojují.

Nemohu se ubránit domněnce, že jediní, kdo ještě bojují, jsou podnikatelé. Oni musí mít každý měsíc na výplaty a „jednotná evropská energetická politika“ je pro ně platná jako pes v kostele. Musí mít řešení ihned.

Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová sdělila médiím, že bude nutno prodat zbylé státní firmy a budovy, protože státu chybí finance. Myslíte si, že takto získané finance použije stát pro podnikatele, aby je zachránil?

Nepochybuji o tom, že to paní předsedkyně TOP 09, předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Pekarová myslí vážně. V jakém zájmu to činí? Kroky, které doposud tato vláda dělá, vedou k bankrotu podnikatelského sektoru. Určitě bude mít zahraniční konkurence radost, jak lehce se některých konkurentů zbavila. Na druhé straně, o některé zbankrotované firmy bude zájem, a ty si mohou různé zahraniční fondy koupit za hubičku.

Polostátní ČEZ? Pokud se uskuteční výplata nerozděleného zisku z minulých let (hovoří se o 150 mld. Kč) k pokrytí vysokých cen energií u podnikatelského sektoru a domácností, znamená to oslabení ČEZ a neřeší to situaci na energetickém trhu. Silně finančně oslabená společnost nebude schopna investovat v rozsahu, jak vyžadují investice např. do výstavby jádra. Je nutné zastropovat cenu elektrické energie, je nutné zajistit dlouhodobé kontrakty na plyn, nikoliv přes burzu. Ceny energií vrátit na reálnou a únosnou mez pro spotřebitele v naší zemi.

2 komentáře u „Očekáváte ovoce Fialkinovy vlády – podzimní kolaps ekonomiky? Jak „pracuje“ vláda? Co se dá ještě rozkrást aneb výprodej státního majetku.“

  1. Jestliže onemocní krevní oběh, má problémy celé tělo. Elektřina a plyn jsou také krevním oběhem našeho hospodářství, všech podniků, firem i domácností… a jejich Nemoci se dotýkají již dnes nás všech! Hlava 22 je velmi dobrý Lékař… Bohužel naše vláda je Bezhlavá…a léčení se od ní nedá ani očekávat.. je třeba najít si. co nejříve, novou vládu.. s Hlavou, která myslí na celé své tělo, na každý orgán!!!

    Odpovědět

Napsat komentář