Postupně dochází trpělivost s touto vládou všem – cenzurní ministerstvo pravdy vs. demokracie

Kde bere vláda oprávnění svévolně blokovat přístup na „vybrané“ nepohodlné weby? Proč si máme myslet jen vládou dovolené a povolené? Čeho se politická garnitura tolik obává? Utvrdil snad výsledek voleb vládu v tom, že lidé jsou tupé stádo?

Otevřený dopis Miroslava Macka premiérovi Fialovi

Pane předsedo vlády, pane předsedo ODS, s ohromným znepokojením sleduji, kterak Vaše vláda přistupuje ke svobodě slova, která (ostatně jako každá svoboda) je nedělitelná, tedy buďto je anebo není.

Rozhodnutí nic.cz na základě doporučení vlády zablokovat vybrané „dezinformační weby“ se ničím neliší od pálení knih v nacistickém Německu či rušení „štvavých vysílaček“ Svobodná Evropa a Hlas Ameriky komunistickým režimem, abych uvedl jen dva příklady, o kterých byste mohl mít necenzurované informace od svých rodičů.

Účel je totiž zcela stejný: „ochránit“ hloupé občany, kteří podle Vás nemají tolik soudnosti a rozumu jako Vy a Vaši cenzoři, před tím, aby si mohli učinit z nabízených informací a komentářů vlastní závěry, a tak si nedejbože začali myslet něco jiného, než si přeje státní propaganda.

A rozhodně se nevymlouvejte na „mimořádnou situaci“ či nějaké „ohrožení“ a namísto zákazů se snažte informovat občany tak, aby ve Vaše informace měli plnou důvěru a nemuseli (tak jako my v mládí) po večerech ladit na přijímači „štvavé vysílačky“.

Jako jednomu z otců – zakladatelů ODS je mi to dvojnásobně odporné, neboť jste předsedou této strany, které jsme dali nedělitelnou svobodu slova do vínku. Vždy jsme také měli důvěru v občany, že vlastním rozumem dokáží oddělit zrno od plev.

Se vší vehemencí Vás žádám, abyste toto vládní rozhodnutí co nejdříve přehodnotil a přestal dělat z občanů tupé nemyslící stádo, které je zapotřebí „vést“ tím jediným správným směrem. Bez svobody slova jde totiž vždy o cestu do pekel.

Miroslav Macek

  1. 2. 2022

3 komentáře u „Postupně dochází trpělivost s touto vládou všem – cenzurní ministerstvo pravdy vs. demokracie“

  1. Tak pane Macku, upřímně nečekal jsem hodně ale takovou odvahu v dnešní době říct „pravdu“ neboť dle nové vládnoucí garnitury (která by jen těžko vládla kdyby něměli koalici se stranami jednak KDU se spojí s kýmkoliv a pak TOP 09 o tom škoda mluvit) možná budete ruský tajný agent nebo něco na ten způsob. Mohu s Vámi jen souhlasit a být maličko smutný z toho co se děje.

    Odpovědět
  2. Dobrý večer pane Macku,

    s panem zakladatelem ODS V.Klausem Vás zřejmě trápí svědomí a děláte vše pro to, aby jste odčinili co jste napáchali. ODS byla a je synonymem korupce, diletantatismu, manažérského amatérismu a rozvratu. Naše země se z toho dodnes nevzpamatovala, naopak tu máme ODS figury znovu na scéně. Současná loutková vláda pod vedením politologa Fialy je dalším zoufalým pokusem ODS utrhnout co se jen dá. Věřme tomu, že vlastizrada a nedozírná korupce činovníků ODS a jejich přisluhovačů bude lidmi této země náležitě a spravedlivě potrestána.

    Odpovědět

Napsat komentář