Scénáře a motivy se opakují. Jen hloupí a nevzdělaní ministři a poslanci ignorují poučení i dějiny. Nebo je přemohla korupce, zaprodanost a vlastizrada?

Co si myslí o hlasování parlamentu ČR Mgr. Luděk Růžička, krajský předseda strany DOMOV na Vysočině? Opravdu nemá parlament a vláda co na práci, než schvalovat tendenční přepis dějin? Na čí objednávku a pro koho za naše peníze pracují poslanci i vláda? Vládne nám dnes hloupost, nevzdělanost a neschopnost, nebo pouho pouhá zištnost? Nebo kombinace všeho uvedeného? Co od nich ještě můžeme očekávat?

Převzato: ze sociálních sítí

Tak jak to bylo s tím hladomorem? Jen abyste věděli:

To blokování obchodu s Ruskem už tu kdysi bylo. Po první světové. Když se ruská revoluce vyvinula jinak, než jak ji naplánovali a zafinancovali západní bankéři, západní svět doufal, že ten směšný projekt jménem socialismus padne sám. Navíc se počítalo s oslabením už tak zničené země revolucí a ještě válkou. Na svou kořist se chystali (a vyzbrojovali) dravci ze všech stran od Ruska. Stav Ruska byl totiž opravdu tristní.

Jenomže! Už v roce 1923 se zemědělství sovětského Ruska vrátilo na předválečnou úroveň, nový rubl byl podložen zlatem a stal se stabilní měnou a v r. 1927 překonala průmyslová výroba SSSR objem roku 1913. To vše v době, kdy se Západ řítil do Velké hospodářské krize.

A tak začal Západ Rusko ohrožovat. Potřeboval ukrást jeho zdroje. Stalin pochopil, že pokud nebude okamžitě industrializovat zemi, Rusko nepřežije. Potřeboval ale nakupovat na Západě, protože začínal skoro od nuly.

A tehdy začala Zlatá blokáda. Z iniciativy USA se spojila Amerika, Británie a Francie a odmítly od Ruska cokoliv kupovat a Rusku cokoliv prodávat. Obchodovat nedovolily ani za zlato. Jen za západní měnu, kterou Rusko nemělo a . . . za obilí. Cílem bylo Rusko vyhladovět, aby padlo občanskou válkou a pak vydrancovat. Iniciátoři vůbec nepochybovali, že vyhrají.

Stalin byl v pasti. Buď mohl Rusko rovnou předat západním gaunerům nebo industrializovat i za cenu hladomoru. Udělal to druhé. A ustál to.

Byla to obrovská oběť. Spousta lidí zemřela hlady. Ale Rusko tuhle válku vyhrálo. A nikdy nezapomnělo!
Proto je v této zemi soběstačnost na prvním místě a proto dnes, přes veškerou západní snahu zopakovat dvacátá léta, tohle Západ nikdy nevyhraje.

P.S.:
K sovětskému hladomoru, který je dnes prezentován jako křivda Ukrajině je nutné upozornit, že se odehrával i v jiných částech sovětského Ruska. Velký podíl viny na něm mělo rozdrobené zemědělství, kdy sice po revoluci každý, podle slibu, dostal půdu, ale sedláci, kteří se vzmohli schovávali obilí i za cenu, že shnilo. Klasicky si polovinu problémů vytvoří lidé sami. Zlodějinami, spekulacemi, přílišnou horlivostí nebo zvrhlostí. Proto následovala kolektivizace zemědělství.

Mám takový dojem, že Západ zamrzl v nějaké své vysněné zašlé slávě. A vidí Rusko pořád jako zaostalou zemi roku 1917. A nejen Rusko. Celý ostatní svět jako území podlidí. Jako Římani. A jako Římani také dopadne.

Takže dotaz. Schválně. Kdo mohl za hladomor v Rusku?
A kdo může za válku na Ukrajině?
Čí je vina, že se zdražuje a hrozí nám nedostatek plynu, který je ale k dispozici?
Nezapomínejme na dějiny. Jsou poučné! Jde pořád o to samé!

Napsat komentář