Skazka o plynu aneb jak si kolektivní Západ naběhl na vlastní vidle

Proč si asi v zimě nezatopíme? Kdo je viníkem? Zlý Rus, nebo militantní rusofobové ve vedení Evropské unie? Jaká je skutečná pravda o nedostatku plynu? Lži, ignoranství a populismus plyn do trubek nenafouknou, v parlamentech papaláši mrznout nebudou.

Co na to DOMOV? Celou dobu vládnutí fialovců označujeme stále a konzistentně za nezákonný podvod se všemi důsledky. Podaná oznámení nikdo zatím neřešil, hnědý mor se plíží naší zemí bez odporu. Česká republika vyzbrojovala ukronácky již před únorem 2022, v současnosti podporuje, financuje a cvičí oddíly mezinárodně působících teroristů.

Kocourkov, nebo totální žumpa? Vyberte si sami! Až tahle šílená doba pomine, důsledky poneseme všichni a dlouho!

Kdysi se říkáválo, že média (novináři) jsou hlídacími psy demokracie. A jak šel čas, psi degenerovali na prestituty a hlásné trouby úchylné vládní a globalistické propagandy!

Pojďme se seznámit s příběhem pravidelného servisu, roky prováděného v zájmu všech odběratelů ruského plynu. Příběh usvědčuje politiky ze lží, média z manipulací a rozšiřování nenávisti na základě vyfabulovaných konstrukcí o něčím zájmu vydírat evropské státy. Je příkladem nenávistného rozhodování a politikaření bez znalosti možných důsledků pro vlastní ekonomiky i obyvatelstvo. Posuďte sami:

Převzato: sociální sítě, příspěvek Marie Divišové

V současnosti Gazprom nevydává žádné zprávy o turbíně, novináře odkazuje na fy Siemens, která zajišťuje profylaktickou údržbu.

V běžném nesankčním a nehysterickém roce probíhá situace bez jakékoliv pozornosti novinářů a veřejnosti takto. Po skončení topné sezony odesílá Siemens postupně jednotlivé turbíny z kompresorové stanice Portovaja plynovodu NordStream1 do svého závodu v Kanadě ke každoroční bezpečnostní kontrole a údržbě. Těch turbín je na kompesorovně celkem osm. Plynovod má dvě trubky a na každé jsou tři turbíny pracující a jedna záložní pro případ poruchy. Takže po skončení topné sezony na začátku léta postupně do Kanady odletí vždy dvě turbíny na bezpečnostní prověrku, po návratu se namontují a pošlou se další dvě. Mezitím pracují ty záložní. Tak se vše během cca dvou měsíců prověří a opraví a na konci července se celá kompresorovna na týden odstaví a provede se generální bezpečnostní kontrola „veškerého železa a těsnění“

Jak už řečeno, Gazprom ani Siemens nevydávají nyní k situaci žádné informace, k dispozici jsou tedy jenom povídání od „osob blízkých probíhajícímu procesu“, které dále shrnuji.

Letos už Gazprom se Siemensem předvídaly možné problémy kvůli sankcím a tak pro začátek odeslaly do Kanady jenom jednu turbínu. Problémy se sankcemi se podle očekávání dostavily. EU sice úmyslně neuvalila sankce na dodávky plynu a zařízení pro plyn, protože ho nutně potřebujeme, ale jinak v EU političtí rusobijci uvalili hafo jiných sankcí, které brání vrácení turbiny:
1) Dané turbíny v kompresorech jsou vyrobené jako modifikace leteckých motorů RollsRoyce, jsou zařazeny do stejné nomenklatury a jako takové patří pod sankce a nesmí se do Ruska vyvážet. Proto kanadská vláda zakázala kanadskému Siemensu turbíny do Ruska vrátit
2) Když se zjistilo, že hrozí vypnutí plynovodu, tak tu šlamastyku společně řešili na nejvyšší úrovni Scholz a Trudeau a dohodli se, jak se může vlk nažrat a koza zůstat celá. Kanada povolí odvoz turbíny Siemensu do Německa (je to koneckonců její aktuální pronajatý majetek) a dál už je to německá odpovědnost
3) Leč nastaly očekávané problémky. EU zakázala lety do Ruska. EU uvalila sankce na ruské přístavy. EU uvalila sankce na pojišťování lodního nákladu těch lodí, které by se přece jenom nenechaly vystrašit a do Ruska by zapluly. Takže dotyčná turbína se stala „toxickým nákladem“ a žádná komerční firma nechce ten kontejner naložit a převážet, aby si nenadrobila sankce. Proto Siemens a Gazprom důsledně mlží, snaží se všechny informace o transportu totálně utajit a nikdo neví, kde ten kontejner s turbínou teď je. A ti kdo ví, ti nepoví.
4) Mezi energetickými komentátory teď jako nejvěrohodnější verze koluje trasa letecky do Německa, odtud lodí do Finska do Helsink (to není pod sankcemi), tam naložit na speciální náklaďák a po silnici odvézt do Ruska, to se také smí. Znamená to třikrát papírovat na hranicích a vyřizovat celní záležitosti, o to složitější, že turbína patří Gazpromu a Siemens ji jenom převzal do pronájmu během opravy. Žádný úředník nebude riskovat postih kvůli sankcím, tak všechny papíry musí být bombenfest potvrzené na nejvyšší úrovni.
5) Jako úplně nejzábavnější story pak koluje verze, že se přepravy toho „toxického kontejneru“ ujmou německá vojenská letadla a plavidla, přece jenom uvalit sankce na Wehrmacht, to už by bylo „zu viel“
6) Pokud by všechno probíhalo jako v běžném roce, byly by v polovině července všechny turbíny opravené a namontované zpět na místě a po plánované odstávce a bezpečnostní kontrole by plynovod NordStream1 najel na plný provoz a Evropa by mohla začít plnit zásobníky. Letos ale má celý proces už dva měsíce zpoždění a situace je taková, že v provozu jsou jenom dvě turbíny. Jsou to ty původně záložní, které během roku málo pracovaly. Všechny ostatní už mají natočené povolené penzum pracovních hodin, po kterých je předepsaná bezpečnostní profylaktická údržba. Dvě už jsou nabalené v kontejnerech, připravené na odvoz, další stojí a čekají na vývoj situace.
7) Podle nepotvrzených informací Kanada udělila povolení na údržbu a opravy dalších turbín na dobu dvou roků, s poznámkou, že si vyhrazuje tento souhlas kdykoliv odvolat.
8/ Plynovod NordStream1 nyní jede na dvě turbíny, tedy ca na třetinu. Až se vrátí opravená turbína (prý v srpnu) a ulehne na své místo, bude možné plně obsluhovat jednu trubku, a plynovod pojede na polovinu. Další zvýšení výkonu závisí na opravě ostatních turbín v Kanadě. Pokud se turbíny opraví, rozjede se další trubka, až se vrátí na svoje místo. Pokud se oprava nedohodne, mohou současné turbíny pracovat na plný výkon do konce ledna, mezitím si natočí povolené penzum pracovních hodin a RosTechNadzor a RosTransNadzor je nechají vypnout z bezpečnostních důvodů. Na NordStream1 se totiž používá v potrubí extrémní tlak, kompresory musí „ufouknout“ vzdálenost 1200 kilometrů až do Německa na jeden fuk.
9) V Německu průmyslníci, ekonomové a energetici bijí na poplach a vydávají poplašné zprávy, co nastane, pokud plyn nepoteče. Bude se muset vypnout veškerý průmysl kromě životně důležitých provozů, tj potravinářství a farmacie. Odhady poklesu HDP od různých ekonomických odborníků se pro různé scénáře pohybují od 4 do 12 % HDP. Plus masivní propouštění a nezaměstnanost. A všichni budou muset šetřit s teplem a téměř přestat topit.
10) Němečtí politici přesto pořád drží linii, jakoby hrozící zastavení provozu NordStrem1 nebyla technickobezpečnostní záležitost, ale jakési ruské politické hrátky, takto se vyjadřují i nejvyšší představitelé včetně kancléře Scholze
11) Gazprom oznámil většině evropských odběratelů, že kvůli problémům, vyvolaným sankcemi, snižuje dohodnuté a objednané dodávky zemního plynu o 20-40 %. Odvolává se přitom na force majeure, neboli vyšší moc, kterou nemůže nijak ovlivnit.
12) Vyhrotily se nějaké další zádrhele. Alžírsko se opět poštěkalo s Marokem a zastavili jim dodávky plynu. Tak do Maroka plyn začali dodávat ze Španělska protiproudem po plynovodu Maghreb pipe. Což Alžířany naštvalo a pohrozili, že jestli toho Španělsko ihned nenechá, zastaví jim komplet dodávky plynovodem z Afriky. Mají ještě jeden plynovod do Itálie a několik zkapalňovacích stanic a při současných cenách by jim příjmy stačily. Další zádrhel je v USA, kde se ukazuje, že poškození LNG Freeport je mnohem závažnější, než se původně zdálo a pravděpodobně budou opravy trvat až do konce roku.

902

1 komentář u „Skazka o plynu aneb jak si kolektivní Západ naběhl na vlastní vidle“

  1. Plyn není vidět, někdy není ani cítit a přesto se stal hlavním zdrojem sankcí, strašení a politických a mediálních manipulací skoro celého světa… Všechny Normality se staly, díky odhalení minimálně osmiletých zvěrstvech páchaných na bezbranných obyvatelích, Nenormálními… diagnóza šílenství se, mimo největší stát světa, šíři do již nemocného prostoru velmi rychle…

    Odpovědět

Napsat komentář