Tisková zpráva strany DOMOV 

Strana DOMOV žádá ministra zahraničních věcí Jana Lipavského: dejte na sankční seznam prezidentku Čaputovou a všechny poslance, kteří budou hlasovat pro vydání šéfa opoziční strany Směr-sociální demokracie Roberta Fica.

Strana Domov s obrovskou obavou sleduje rychlou fašizaci poměrů ve Slovenské republice

Vykonstruované procesy proti představitelům opozice, kteří mají našlápnuto vyhrát jak parlamentní, tak prezidentské volby, ukazují na konec demokracie na Slovensku. Poslanci koalice sami přiznávají, že podstatu trestných činů Roberta Kaliňáka ani Roberta Fica neznají, ale budou hlasovat pro jejich vydání a vazbu. Někteří dokonce tvrdí, že to udělají s nadšením.

Strana Domov je zděšena přístupem, který je stejný, jako byl postup NSDAP po uchopení moci v Německu. I ten začínal zavíráním opozičních vůdců a celkovou likvidací opozice za frenetického potlesku poslanců tehdejší německé vládní strany.

Proto žádáme ministra zahraničních věcí, aby okamžitě dal na sankční seznam prezidentku Čaputovou, prokurátora JUDr. Lipšice a všechny poslance, kteří budou hlasovat, pro vydání šéfa opozice Roberta Fica. 

Dále žádáme premiéra Fialu, aby zmrazil majetky všech uvedených, včetně jejich firem, které mají na území České republiky.

Jsme přesvědčeni, že s lidmi, pro které je Listina základních práv a svobod a především svoboda projevu pouhým cárem papíru, je třeba jednat co nejrazantněji.

Mgr. David Tygr Ploc, MBA

předseda strany

6 komentářů u „Tisková zpráva strany DOMOV “

  1. Děkuji za potřebná slova a výzvu na faktické kroky, které u našich blízkých krajanů již likvidují opozici, likvidují Hlas svobody! Nesmíme zůstat lhostejní, když se chce umlčovat svobodný, opoziční názor!

    Odpovědět

Napsat komentář