Hloupý nevzdělaný politik je nebezpečný politik, ohrožující svůj národ!

Je záměrné, že se prezentuje profesor a vzdělanec Petr Fiala, t.č. ještě stále premiér České republiky jako hlupák a nevzdělanec? Může si premiér dovolit neznat Chartu OSN? Asi to není nutné, neboť s takovouto negramotností se potýka většina politiků významějších zemí. A k tomu ještě ztráta paměti! Strašná kombinace!

OSN je organizace, která vznikla prakticky po první světové válce. Do své podoby, jako Organizace spojených národů usilujících o mírové, zejména diplomatické řešení sporů se deklarovala Chartou OSN, kterou po 2. SV nejprve signovaly vítězné mocnosti, poté se přidali další signatáři.

K dosažení výše uvedeného primárního cíle je v Chartě zakotveno několik principů, dle nichž se má (tenkrát viděno bude) postupovat. Je myšleno i na porušování ustanovení a článků tohoto pro lidstvo veledůležitého ujednání. Např. právo vítězných mocností jednat, a to i vojensky, nebo řešit nedodržování Charty u Mezinárodního soudního dvora v Haagu.

To, že OSN velmi často nejedná ve smyslu své Charty, nebo že je ignorováno OSN ve věcech dobyvačných násilných aktů, zejména USA je bohužel realitou. Vypovídá to o ovládnutí OSN zejména západními imperiálními zájmy.

Kolektivní Západ, rozumějme beranidlo loupežných zájmů USA šíří rusofobní propagandu o Ruské agresi vůči Ukrajině. Mnoho lidí této omílané mantře věří, aniž by si položilo některou ze základních otázek:

  1. Proč neslyšíme z OSN vlnu protestních nót a urgencí vůči jednání Ruské federace?
  2. Proč Rada bezpečnosti OSN poskytuje pravidelná slyšení zástupcům Ruska a nereaguje negativně ve stylu propagandy kolektivního Západu?
  3. A proč přes mnohé výzvy a intervence Zelenskyjho v Radě bezpečnosti OSN nedošlo ze strany OSN k odsouzení Ruska, ultimatu k zastavení vojenské speciální operace?
  4. Proč prokurátor Mezinárodního soudního dvora získal povolení od představenstva soudu k vyšetřování zločinů proti lidskosti a válečných zločinů páchaných na Ukrajině až 27. února 2022, když první žádost o vyšetřování obdržel již v listopadu 2013?
  5. Poslední a nejdůležitější otázka: proč „demokratický“ kolektivní Západ prosazuje brutální cenzurou jediný možný a „jediný pravdivý“ obraz Ukrajiny, jeho představitele – zachránce evropských hodnot a jediného nejhroznějšího Putina a jeho Ruska?

Již samotné otázky jsou v přímém rozporu s rusofobní propagandou, kterou se „krmí“ veřejnost ve všech zemích tzv. kolektivního Západu. Natož odpovědi na ně. Berme to, jako takovou malou usvědčující diskusi.

Odpověď na první otázku je jednoduchá a poskytuje vysvětlení k nadpisu. Stejně nevzdělaný jako Petr Fiala je i Generální tajemník António Guterres. Při své návštěvě Kremlu byl spraven Vladimírem Vladimirovičem Putinem o obsahu Charty OSN a oprávněnosti Ruské federace jednat a proto ke Speciální vojenské operaci nemá jak zargumentovat případné námitky. Naše vláda jezdí po bunkrech neonacistů a neobanderovců, kde se o OSN tak nějak nehovoří.

I na druhou otázku je odpověď jasná. Speciální vojenská operace (VSO) má za cíl demilitarizaci a denacifikaci Ukrajiny. Rusko předkládá průběžně vcelku kontinuální výsledky VSO včetně primárních zajištěných důkazů. Možná proto ta urputná cenzura, aby se o těchto výsledcích lidé v zemích kolektivního Západu nedozvěděli. A úsměvné je, že to co cenzurovali se postupně potvrzuje. USA již přiznaly svoji účast na Ukrajině, Česká republika doznala vyzbrojování Ukrajiny již v lednu 2022 i Zelenskyj doznal, že plyn do Evropy zavřel on . . . .

Třetí otázka otevírá obzor polarity OSN. Když Ruská federace předložila ke schválení rezoluci, zkráceně zakazující adoraci nacismu a fašismu, tak drtivá většina zemí kolektivního Západu (včetně Česka i Slovenska) hlasovala proti. Doznala svoje zájmy i ideologické nastavení. Ani tak Zelenskyjho intervence všeho druhu proti Rusku nemají na půdě OSN odezvu v podobě jakékoli oficiální ostré rétoriky vůči Ruské VSO a to hlavně díky předkládaným důkazům o její oprávněnosti!

Velmi zajímavou se jeví ve světle západní rusofobní propagandy jednání Mezinárodního soudního dvora (MSD) a jeho prokurátora. Logické je, že jedna věc je vyšetřovat „na dálku“ a spoléhat se na ukrajinskou jurisdikci ve věci dodání důkazů i podezřelých a druhá věc je nechat si dodat důkazy, podezřelé i svědky přímým působením na místě činu. To ozřejmuje slova Vladimíra Putina z 25. února 2022: „jdeme na Ukrajinu se zatykačema na konkrétní lidi a máme zmapovaných mnoho zločinů proti lidskosti“. Rovněž zahájení vyšetřování MSD po více než osmi letech, ale krátce po vstupu Ruských vojsk na Ukrajinu dává tušit související součinnost.

Pátá otázka. Kolektivní „demokratický“ Západ jde ve šlépějích nacistických pohlavárů před 2. Světovou válkou. Jediná pravda, jediný názor, jediná správná cesta, jediné možné chování a jediné správné názvosloví. I tenkrát anglosasové adorovali Adolfa Hitlera jako muže roku a pod., stejně jako je dnes adorovaný Volodymyr Zelenskyj. Time i Financial Time ho vyhlásili „mužem roku 2022“.

Z uvedeného vyplývá, že naši zemi vedou na jatka nevzdělaní zkorumpovaní vlastizrádci, neofašisté a neonacisté, kteří se ani neobtěžují dodržovat zákony, etiku, slušnost a Ústavu!

1 komentář u „Hloupý nevzdělaný politik je nebezpečný politik, ohrožující svůj národ!“

  1. Se vším souhlasím… OSN už dávno není mírotvůrcem a obhájcem principů obsaženým v její Chartě. Na dokladovanou pravdu odpovídá mlčením, cenzurou a ztrátou paměti v činech i v časech. Je držena již jen mediálně a nostalgickými vzpomínkami, je držena v kleštích Západu s jeho zájmy, které neznají lidskost, soucit a sounáležitost!

    Odpovědět

Napsat komentář